Informační povinnost k EET.

Počínaje 1.3.2017 platí:

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."


Náš mateřský podnik - ROTAGRAL s.r.o.:

 

TISK:

Průmyslová výroba:

 


 

Spolupracujeme:


Výroba z plastů - bazénové příslušenství, zastřešení bazénů

POVYS

 Testování elektrokol - Slovinsko 6. den - Erjavčeva koča, Slemenova špica, sedlo Vršič

Poslední den máme volnou ruku v návrhu trasy. Neváháme a za cíl si volíme Erjavčevu koču v nadmořské výšce 1525 m. Už proto, že cesta k ní začíná hned za hotelem a na 11 kilometrech stoupá o 716 metrů. Cíl je jasný - dojet až kam vydrží baterky. Až se vybijí, tak to zkrátka otočíme a sjedeme dolů.
Hned po 1,5 km jízdy míjíme první zajímavost - jezírko s kamzíkem:

jezírko


A pak už nás čekají jen serpentiny a stálé stoupání. Míjíme koču na Gozdu s vyhlášenou restaurací (sem se stavíme na zpáteční cestě na oběd).

Koča na Gozdua kupodivu baterky drží až do prvního cíle - Erjavčeva koča - za 47 minut jsme ujeli 11,02 km průměrnou rychlostí 13,8 km/hod a svítí dvě kontrolní LEDky stavu baterie ze 4.

Erjavčeva koča

Erjavčeva kočaA když už jsme dojeli až sem, tak co dál? Nakonec padlo rozhodnutí, že ekola necháme u chaty a vyrazíme pěšky na vyhlídku Slemenova špica. Ono by to ani na kolech nešlo. Musíme se dostat do sedle a překročit hřeben:

pěšky


Už po několika desítkách metrů se začínají otevírat panoramata:

pěšky


Teď přeskočíme několik kilometrů a rázem jsme v cíli - Slemenova špica s nádherným rozhledem.

pěšky


Na zpáteční cestě to ještě vezmeme přes sedlo Vršič

sedlo Vršič


Kola jsme našli na svém místě, takže teď už nás čekal už jen pohodlný sjezd dolů. O to více jsme se mohli kochat okolím:

pyramidky


A jak tedy "horská prémie" dopadla?

Technické parametry vyjížďky:
Celková ujetá vzdálenost .............. 22,09 km
Doba jízdy ...................................  1:15 hod
Průměrná rychlost ........................ 17,6 km / hod
Baterie vybita ze 40%
Poruchy - bez

A krátké shrnutí - pro případ přesunu pěšky vozit s sebou malý baťůžek, do odkládacího prostoru nad sedadly v autobuse se vleze námi používaná cyklistická brašna v základním stavu (ve "zvýšeném" už ne), jedete-li dva s elektrokoly doporučujeme samostatný kufřík  s kolečky pro baterky, nabíječku a prodlužovačku (1,5 metru trojzásuvka s vypínačem), na řídítka brašničku např. pro foťák, ať je po ruce, vyměnit šrouby ve středové ose za imbusáky, kraťasy na kolo raději tmavé.

Předchozí díl najdete v Novinkách, nebo zde.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ