Informační povinnost k EET.

Počínaje 1.3.2017 platí:

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."


Náš mateřský podnik - ROTAGRAL s.r.o.:

 

TISK:

Průmyslová výroba:

 


 

Spolupracujeme:


Výroba z plastů - bazénové příslušenství, zastřešení bazénů

POVYS

 Korsika 2011 - 5. díl

Korsikou na elektrokolech - 5. díl


Tentokrát se ocitneme v nejvyšší nadmořské výšce z celého našeho pobytu - 1477m - Col de Vergio. A opět, i zde, volně se producírující polodivoká prasata.


Dříve než vyrazíme, krátká zastávka u sochy Krista:


... a pak už 10,5 km sjezd s krásnými výhledy:


Sjíždíme ke kaskádám Casc. de la Valla Scarpa. Odbočujeme ze silnice na lesní cestu a pokud to jde, jedeme.  A pak už jen pěšky - s jedním malým překvapením - najednou, zničehož nic na vás v lese kouká maskovaná kráva.Ke kaskádám jsme nakonec došli, ale asi o půl kilometru výše, takže jsme viděli teprve začátek:

Kousíček pod kaskádami jsme měli avizovanou vyhlídku, ale i když jsme k ní dorazili, nijak nás nenadchla, takže jsme pokračovali dál, ke Gorges de Spelunca:


A opět nepostradatelní průvodci na naší cestě:


Z hlavní cesty uhýbáme doprava a sjíždíme do údolí. Odtud zase táhlé a ostré stoupání do vesničky Ota. Rádi jsme využili pomoc elektromotoru a s lehkou námahou jsme stoupání vyšlapali. Vesnička Ota je známá balvanem balancujícím na skále nad vesnicí. Dle pověsti jej drží tři bratři obři na lanech. Aby vydrželi, chodí je pravidelně krmit jejich matka taštičkami se špenátem.


A pak už pozvolným tempem sjíždíme až do přístavu Porto. Ještě nezbytná procházka k Janovské strážní věži a pak už návrat do Sagone.


Technické parametry:

Celková ujetá vzdálenost ............... 40,38 km

Doba jízdy ................................... 1:52 hod

Průměrná rychlost ........................ 21,5 Km/hod

Baterie vybita z 50%


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ