Informační povinnost k EET.

Počínaje 1.3.2017 platí:

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."


Náš mateřský podnik - ROTAGRAL s.r.o.:

 

TISK:

Průmyslová výroba:

 


 

Spolupracujeme:


Výroba z plastů - bazénové příslušenství, zastřešení bazénů

POVYS

 Korsika 2011 - 1. díl

Vážení příznivci cyklotoulek.

Připravili jsme pro vás miniseriál o našich cyklotoulkách po Korsice. Hned úvodem musíme říci, že jsme nejeli dle našeho scénáře, ale využili jsme nabídku zavedené cestovní kanceláře. Protože prodáváme elektrokola, vybrali jsme si jako dopravní prostředek elektrokola z naší nabídky: Lovelec Premium Classic a Lovelec Premium Easy. Jelo se autobusem se speciálním přívěsem. Měli jsme trochu strach, zda nebude s elektrokoly při přepravě problém, hlavně z hlediska jejich váhy, ale po vyjmutí baterií (stejně jsme je brávali s sebou na pokoj dobít) a sklopení zpětných zrcátek (bez nich si už jízdu nedovedeme představit) byla kola v klidu naložena. Sice již u nakládky kol bylo slyšet "hele, podvodníci", ale to nám nemohlo zkazit náladu. Následovalo úmorných 25 hodin jízdy autobusem, pak 4 hodiny na trajektu a další 4 hodiny autobusem. Ty poslední čtyři hodiny byly nejzajímavější, protože to jsme projížděli Korsikou ze západu na východ, z Bastie do Sagone. Počasí jako by kopírovalo korsickou povahu - vzdor, žádné velké přizpůsobování turistům. Tedy pod mrakem, občas sprchne. Konečně hotel, sprcha a vzhůru na večeři. Pokud byste očekávali večeři ve stylu 10 minut a dost, tak to ani náhodou. Nejkratší večeře za celý pobyt byla 100 minut. Inu čtyři chody v poklidném tempu... Zkrátka, ať je dost času na "rodinnou" sešlost.

První kilometry našich toulek začínají v místě ubytování - v Sagone, na západním pobřeží Korsiky. Po vykládce kol

První den

vyjíždíme po D70 směrem na Vico. Mimochodem značení cest je velmi přehledné a v podstatě nemůžete zabloudit. Po 4,5 km odbočujeme na D181, na Pancone a stoupáme až do nadmořské výšky 423 m.

Pancone


První zatěžkávací zkouška. Klasičtí cyklisté ještě nesesedají z kol. My je celkem snadno předjíždíme. Pak se však přidal ostrý protivítr a většina cyklistů už jde pěšky. My přepínáme na nejvyšší výkon elektromotoru, přeřazujeme na nejlehčí stupeň a stále jedeme. Odměnou nám je (byť zamračený) výhled na pobřeží, odkud jsme vyjížděli.

1vyhled

Pak už sjíždíme přes Pancone do Cargese, přístavního městečka.

Cargese

Místní specialitou je jeden kněz pro pravoslavný i křesťanský svatostánek.

Pravoslavný kostel

Křesťanský kostel

A pak už jen cesta po pobřeží zpět do Sagone.

Sagone

Určitě jste si všimli místní speciality - rozstřílených cedulí.

Technické údaje:

Celková délka trasy ... 35,5 km

Průměrná rychlost ... 17,5 km/hod

Čistý čas jízdy ... 2:01 hod

Baterie vybita z 85%


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ